Projekty EU

linka_stred

1. Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost – ICT jako nástroj inovace výuky

2. Rozvoj cizích jazyků (Development of foreign languages)

• Základní škola Lešná, okres Vsetín je zapojena do projektu EU
  • Číslo operačního programu:  CZ.1.07
  • Název operačního programu:  OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost
  • Číslo výzvy:  56
  • Číslo prioritní osy:  7.1
  • Název prioritní osy:  Počáteční vzdělávání
  • Číslo oblasti podpory:  7.1.1
  • Název oblasti podpory:  Zvyšování kvality ve vzdělávání
  • Datum zahájení:  1. července 2015
  • Datum ukončení (předpokládané):  31. prosince 2015

3. Centra přírodovědného a technického vzdělávání pro moderní výuku žáků středních a základních škol ve Zlínském kraji

• Registrační číslo: CZ.1.07/1.1.00/44.0010
  • Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky
  • Zkrácený název: Centrum vzdělávání
  • Datum zahájení projektu: 1. 09. 2013
  • Předpokládané datum ukončení projektu: 30. 06. 2015

4. Projekt CZ.1.04/2.1.00/03.00015 – „Vzdělávejte se pro růst! – pracovní příležitosti “

• V letech 2012 – 2015 byla vytvářena pracovní místa veřejně prospěšných prací (VPP) také v rámci projektu “Vzdělávejte se pro růst! – pracovní příležitosti“, který je v rámci Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost financován z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu České republiky.
  • V období od 1.5.2012 do 31.10.2015 bylo u zaměstnavatele Základní škola Lešná, okres Vsetín v rámci projektu odpořeno 1 pracovní místo na VPP za 33.632,- Kč, z toho výše příspěvku z Evropského sociálního fondu činila 85%, tj. 28.587,20 Kč a ze státního rozpočtu České republiky činila 15%, tj. 5.044,80 Kč.
  • Pracovní místa podpořená v rámci VPP byla zaměřena kromě pomocných dělníků také na práci osobních asistentů pro osoby se zdravotním postižením, práci dozorů v mateřských základních a středních školách, pomocné práce v oblasti charity, pomocné práce v oblasti sociální a kulturní, popř. jiné činnosti odpovídající definici VPP v zákoně o zaměstnanosti.
  • Nástroj VPP je krátkodobou pracovní příležitostí, pomáhá k motivaci a udržení pracovního režimu hůře umístitelných uchazečů o zaměstnání (například z důvodu vyššího věku, nedostatečné praxe, nižšího stupně kvalifikace, zdravotního omezení, horší dopravní dostupnosti k zaměstnavateli atp.), napomáhá tak snižovat hrozbu sociálního vyloučení podpořené skupiny osob.

5. “Zlepšení podmínek pro vzdělávání na základních školách”

• Naše Základní škola obdržela v rámci dotace ESF Investice do rozvoje vzdělávání (pro oblast podpory 1.4 “Zlepšení podmínek pro vzdělávání na základních školách”, prioritní osy 1 Počáteční vzdělávání, Operačního programu Vzdělání pro konkurenceschopnost) prostřednictvím MŠMT částku 1.086.279 Kč.
  • Tato částka bude využita ke zlepšení podmínek pro vzdělávání. Začátek projektu 1. prosince 2010, předpokládané ukončení projektu 31. května 2013.

6. “Ovoce do škol”

• Naše škola je od roku 2010 zapojena do projektu „Ovoce do škol“. Naším dodavatelem je Ovocentrum Valašské Meziříčí. Žákům I. stupně je zdarma distribuováno ovoce a zeleniny v intervalech cca 14 dnů.

7. viz. obrázek

8. Základní škola Lešná, okres Vsetín se zapojila v rámci Výzvy Podpora škol formou projektů zjednodušeného vykazování – Šablony pro MŠ a ZŠ s projektem “Inkluze v ZŠ Lešná” s reg. č. “CZ.02.3.X/0.0/0.0/16_022/0001885” a získala finanční dotaci 579 641,- Kč.

linka

Základní škola Lešná je úplná škola s 9 postupnými ročníky. Kapacita školy je 360 žáků. Součástí školy je školní družina a klub, školní jídelna.Školu navštěvují zejména žáci bydlící v Lešné, Příluku, Mštěnovicích, Lhotce nad Bečvou, Perné, Jasenici, Vysoké.
Areál školy byl otevřen v roce 1974, ale školství ve střediskové Obci Lešná a v okolních obcích mělo již dlouholetou tradici. Škola byla postavena v akci „Z“ za významné pomoci občanů obce. Areál byl v průběhu dalších let dobudován a postupně modernizován, nejen v rámci investičních záměrů obce, ale i za přispění státu a peněz z projektů EU.