Nadační fond

Dle organizačního statutu je cílem fondu :

Přispívat

• k rozvoji duchovních hodnot a jiných humanitárních cílů, k ochraně a tvorbě životního prostředí
  • k modernizaci výchovně vzdělávacího procesu a rozvoji mezinárodní spolupráce v rámci sjednocené
    Evropy

Získávat finanční prostředky pro rozvoj školy, její vybavení, realizaci zdravotně-rekondiční péče, organizování a financování soutěží dětí

Informace o škole

Základní škola Lešná je úplná škola s 9 postupnými ročníky. Kapacita školy je 360 žáků. Součástí školy je školní družina a klub, školní jídelna.Školu navštěvují zejména žáci bydlící v Lešné, Příluku, Mštěnovicích, Lhotce nad Bečvou, Perné, Jasenici, Vysoké. Areál školy byl otevřen v roce 1974, ale školství ve střediskové Obci Lešná a v okolních obcích mělo již dlouholetou tradici. Škola byla postavena v akci „Z“ za významné pomoci občanů obce. Areál byl v průběhu dalších let dobudován a postupně modernizován, nejen v rámci investičních záměrů obce, ale i za přispění státu a peněz z projektů EU.