linka_stred

Milí čtenáři,
ať už hledáte materiály k referátu, povinnou četbu do svých čtenářských deníků nebo se chcete pouze vydat do světa fantazie a strávit několik chvil s vašimi oblíbenými literárními hrdiny, školní knihovna je tím pravým místem pro vás. Najdete zde knihy starší i novější, klasické i moderní, strašidelné i romantické, oddychové i dobrodružné, zkrátka od všeho trochu. Knižní fond se navíc pravidelně obnovuje. Už spisovatel G. R. R. Martin říkával, že čtenář prožije tisíce životů, kdežto ten, kdo nečte, prožije pouze jediný. Proto neváhejte a staňte se i vy našimi pravidelnými návštěvníky.
Vypůjčit knihy nebo si o nich popovídat můžete vždy v úterý od 12:30 do 13:15 a ve středu od 13:00 do 14:00 hodin.

Těšíme se na vás
Mgr. Irena Chytilová a Mgr. Božena Štachová

linka

Základní škola Lešná je úplná škola s 9 postupnými ročníky. Kapacita školy je 360 žáků. Součástí školy je školní družina a klub, školní jídelna.Školu navštěvují zejména žáci bydlící v Lešné, Příluku, Mštěnovicích, Lhotce nad Bečvou, Perné, Jasenici, Vysoké.
Areál školy byl otevřen v roce 1974, ale školství ve střediskové Obci Lešná a v okolních obcích mělo již dlouholetou tradici. Škola byla postavena v akci „Z“ za významné pomoci občanů obce. Areál byl v průběhu dalších let dobudován a postupně modernizován, nejen v rámci investičních záměrů obce, ale i za přispění státu a peněz z projektů EU.