+420 601 532 308, 571 635 148, ŠJ 571 620 883 zslesna@zslesna.cz

Fotogalerie

linka_stred

Hasík 2. třída

Žáci 2.třídy se letos zúčastnili programu Hasík. Na podzim absolvovali 2 přednášky na téma požární ochrany a v květnu navštívili hasičárnu ve Valašském Meziříčí. Zde se seznámili s chodem hasičárny, viděli, jak to vypadá, když se spustí poplach a mohli si prohlédnout...

číst více

Kouzelná školka

V pátek 18.5.2018 se žáci 1., 2. a 3.třídy zúčastnili programu Kouzelná školka s Michalem Nesvadbou, který probíhal v místním kulturním domě. Žáci si zábavný program plný soutěží, hudby a tance náramně užili.  

číst více

Soutěž IZS “Amfík”

Dne 16.5.2018 se uskutečnil 2.ročník Soutěže integrovaného záchranného systému v Popovicích u Uherského Hradiště, kterého se zúčastnili i vybraní žáci z 8.třídy. Žáci si mohli vyzkoušet poskytnutí první pomoci, branný výcvik, ověřit si znalosti z požární ochrany a...

číst více

Výroba píšťalek

V rámci mezinárodní spolupráce a projektu si nejmladší žáci naší školy mohli vyzkoušet výrobu dřevěných píšťalek. S výrobou jim pomáhali i dva slovenští řezbáři, kteří je zaujali  nejen svojí šikovností, ale i vyprávěním a hrou na fujaru. Domů si žáci odnesli pěkné...

číst více

Valašský Boyard

Žáci 6. třídy získali 1. místo v kategorii Nejlepší třída Valašska v soutěži Valašský Boyard. Soutěž se uskutečnila 23. - 27. 4. 2018 v Muzeu regionu Valašsko, zámek Kinských ve Valašském Meziříčí. Šesťákům gratulujeme. [print_gllr...

číst více

Lysá hora

Dne 30. dubna se žáci 4. - 6. třídy zúčastnili výšlapu na nejvyšší horu Beskyd. Všichni došli až na vrchol a užili si hezký den.  

číst více

Šelmy v Beskydech

Zajímavou přednášku Ing. Šulgana ze správy CHKO Beskydy o medvědech, vlcích a rysech si se zaujetím vyslechli žáci 1. - 6. třídy.  

číst více

Recitační soutěž

Ve středu 28.3. proběhla na naší škole recitační soutěž. Soutěžilo se ve třech kategoriích. Zvítězili: B. Podzemná z 1. třídy, D. Chuděj 3. třída a L. Gerlová z 5. třídy. Blahopřejeme všem recitátorům.  

číst více

Projektový den

Projektový den byl v letošním roce zaměřen na finanční gramotnost. Žáci se seznámili s bankovkami, vyplňovali pracovní listy, zhlédli vzdělávací filmy, nakupovali a plánovali rodinné rozpočty, dovolené, půjčky.  

číst více

Zubní hygiena

Žáci 1. - 3. třídy se ve čtvrtek 30.11. mohli přesvědčit, jak dobře si umí čistit zuby. Přednášku o prevenci zubního kazu a správném čištění zubů si poslechli od lektorky zubního lékařství a hygieny.

číst více

Halloween

Ve čtvrtek dopoledne ovládla školu halloweenská strašidla - po chodbách létala strašidla, čarodějnice, netopýři, pavouci. Žáci byli krásně nastrojeni a celý den si ve škole s malou sladkou odměnou užili.  

číst více

Projektový den – řemesla

V pondělí 26. června se žáci školy rozdělili do 12 různorodých skupin a vyzkoušeli si spoustu zajímavých řemesel, např. drátkování, háčkování, šití, práci se dřevem a spoustu dalších.  

číst více

Sportovní den

Přestože nám letos počasí nepřálo, uskutečnil se sportovní den společně s partnerskou školou ze Slovenska. Týmy své sportovní síly porovnaly ve vybíjené, florbalu a kopané. Vrcholem sportovního dne byla smíšená štafeta, kterou vyhrálo družstvo ZŠ Lešná.   [print_gllr...

číst více

Exkurze 5. třídy

Dne 2. června navštívila 5. třída hvězdárnu a zámek Kinských ve Valašském Meziříčí, kde jsme měli objednané lektorské programy: Sluneční soustava a Dortová slavnost. Kromě těchto dvou programů jsme stihli navštívit i výstavu vojenské techniky.   [print_gllr...

číst více

Atletická soutěž

Děvčata z 1. stupně úspěšně reprezentovala naši školu v atletické soutěži. Skončila na 2. místě a postoupila do okresního kola. Gratulujeme.  

číst více

Život v závislosti

Dne 10. května proběhla zajímavá přednáška, které se zúčastnili žáci 8. a 9. třídy. Lektor poutavou formou seznámil žáky s drogami a závislostí na nich.  

číst více

Pohádka z OVOCENTRA

Zajímavé povídání o zdravé výživě si tentokrát poslechli žáci 1. stupně. Dopoledne jim zpestřili dobrovolníci z Ovocentra Valašské Meziříčí veselou pohádkou.  

číst více

Pěvecká soutěž

Dne 26. 4. proběhla na naší škole soutěž v sólovém zpěvu. Soutěžilo se ve třech kategoriích. V nejmladší kategorii zvítězila Lucie Suchánková, v II. kategorii Gabriela Juríková a mezi nejstaršími 1. místo obsadila Jana Zapletalová.   [print_gllr...

číst více

Kurz 1. pomoci

Dne 18. dubna 2017 se žáci 8. třídy účastnili kurzu 1. pomoci v Novém Jičíně. Zde si prakticky vyzkoušeli KPR u dospělých i dětí, ošetření zlomenin a zástavu krvácení.  

číst více

Hudební vystoupení

Jarní období nám zpříjemnilo hudební vystoupení nazvané Putování pohádkou a Procházka různými žánry hudby. Vystoupení se zúčastnili všichni žáci školy.  

číst více

Recitační soutěž

Dne 22. 3. proběhla na ZŠ Lešná recitační soutěž. V 1. nejmladší kategorii se umístil na 1. místě David Chuděj, ve 2. kategorii Laura Gerlová a v poslední nejstarší kategorii 1. místo obsadil Tomáš Juříček.  

číst více

Sdílení dílen a laboratoří

Dne 9. března 2017 se žáci 8. ročníku vydali na ISŠ ve Valašském Meziříčí. Zde se rozdělili na 3 skupiny a poté odešli na svá pracoviště - do strojní dílny, elektro dílny a chemické laboratoře, kde pracovali pod odborným vedením.     [print_gllr...

číst více

Den zdraví

9. března proběhl na naší škole Den zdraví. Základní informace o zdraví, čistotě a bezpečnosti se dozvěděli žáci 2. - 5. třídy.  

číst více

Mikuláš

V pondělí 5. prosince 2016 přišel opět po roce do školy Mikuláš se svoji družinou. Přinesl dětem ovoce a dobroty.  

číst více

Bubnování

Skupinové bubnování a hry s rytmem si vyzkoušeli všichni žáci naší školy. Hudební vystoupení se všem líbilo.  

číst více

Dravci

Dne 9.11.2016 se žáci první až šesté třídy seznámili s ochranou a péči o poraněná zvířata. Největší úspěch zaznamenal jezevec František :).  

číst více

Jeřáby, projekt

Projekt byl vytvořen za finanční podpory Nadace Partnerství a běžců RunCzech a financován českou enviromentální nadací. Výsadbu provedli žáci 7. třídy.  

číst více

Informace o škole

linka

Základní škola Lešná je úplná škola s 9 postupnými ročníky. Kapacita školy je 360 žáků. Součástí školy je školní družina a klub, školní jídelna.Školu navštěvují zejména žáci bydlící v Lešné, Příluku, Mštěnovicích, Lhotce nad Bečvou, Perné, Jasenici, Vysoké.
Areál školy byl otevřen v roce 1974, ale školství ve střediskové Obci Lešná a v okolních obcích mělo již dlouholetou tradici. Škola byla postavena v akci „Z“ za významné pomoci občanů obce. Areál byl v průběhu dalších let dobudován a postupně modernizován, nejen v rámci investičních záměrů obce, ale i za přispění státu a peněz z projektů EU.