+420 601 532 308, 571 635 148, ŠJ 571 620 883 zslesna@zslesna.cz

Od 1. 7. do 10. 7. budou probíhat na naší škole prázdninové aktivity pro přihlášené žáky. Tel. na vedoucí vychovatelku: 604 784 567. Program:

Prázdninové aktivity

(7:30-15:00)

1.7.2020

Dopoledne: Huňková, Hambálková

Aktivity: Hry u stolečku- pexeso, karty, domino, double, volné malování, skládání z lega, puzzle, omalovánky.

Odpoledne: Tichánková, Těšícká

Aktivity: Vycházka do Choryně, 11:30 odchod, návrat 15:02 nebo 14:37 odjezd z Choryně od jednoty.

2.7.2020

Dopoledne: Zavadilová, Maturová

Aktivity:  Hry v ŠD  (SPORTOVNÍ DEN) – Pantomima- poznej sporty (fotbal, basketbal,                                          hokej, florbal, tenis)

                                   napiš co nejvíce sportů ve skupince – to družstvo které má nejvíce                                                     vyhrává

                                    volné malování ( sporty)

                                    omalovánky na dané téma

                                     volné hry u stolečku, na koberci

Odpoledne: Ondruchová, Komendová

Aktivity: Míčové hry – Maso, vyvolávka, horká brambora ( děti stojí v kruhu a přihrávají si navzájem míč (horkou bramboru), musejí co nejrychlejí ať si „nespálí ruce“ Hra: Štafeta

               Děti se rozdělí do dvou skupin – na hřišti bude nachystaná opičí dráha – Začátek: doběhnout ke kuželům a proběhnout je z leva do prava, dále budou mít za úkol skočit do obručí  ( jako kameny v rybníku), poběží s míčem, kde dogriblují k basketbalovému koši, do kterého se musí trefit, vezmou míč utíkají ke svému družstvu a předávají. To družstvo, které bude první vyhrává.

3.7.2020

Dopoledne: Tichánková, Pernická

Aktivity: Námořnický den– Prohlídka masek- vyhodnocení nejlepší masky- molo nebo prohlídka hrou – hraje hudba děti se prochází po třídě (koberci) jakmile hudba přestane hrát musí se zastavit a spojit s kamarády na ukázaný počet. 

                                              Namaluj obrázek na piratské téma ( týmová práce)

                                              Postav loď z lega

                                                 Námořnické omalovánky

                                                  Hra- zachraň se na ostrově ( na koberec se rozmístí papíry(noviny- ostrov) dětem se zapne hudba, jakmile hudba přestane hrát, děti musí skočit na ostrov, komu nezbyl, vypadává a povzbuzuje námořníky.

Pirátská zkouška: Děti budou mít nachystané různé předměty, na které se budou minutu dívat a snažit se zapamatovat co nejvíce předmětu, po minutě se věci schovají a děti budou mít za úkol napsat co nejvíce hraček co si zapamatovali, ten kdo bude mít napsané alespoň 4 věci obstál zkoušku.

Odpoledne: Zavadilová, Hoferková

Aktivity:  Pokračování v námořnickém tématu: Hoď na cíl ( Nachystají se obruče, a děti budou mít za úkol trefit se na ostrov, aby se zachránili. Házet můžou šíškou či jiným měkkým předmětem).

Zachraň svoje moře ( Děti budou mít za úkol přenášet vodu ze svého moře pomocí kelímku, to družstvo, které dokáže rychleji zachránit moře, vyhrává)

Hra : Rybičky, rybičky ( Dostaň se co nejrychleji na svůj břeh a dej si pozor, aby tě nechyl pirát.)

Hra Kufr- Pantomima.

7.7.2020

Dopoledne: Zavadilová, Maturová

Aktivity: Výlet do Teplic nad Bečvou. Návštěva jeskyně, procházka po kolonádě.

                 Odjezd ze Lhotky nad Bečvou 7:37 návrat v 11:30

Odpoledne: Huňková, Chytilová

Aktivity: Volné hry na hřišti – hry na pískovišti, míčové hry- maso, vybíjená, cukr, káva, limonáda, horká brambora, štafeta, malování křídami – soutěž o nejhezčí obrázek , obkreslování kamarádů ( poznej kamaráda)

8.7.2020

Dopoledne: Huňková, Šnajdarová

Aktivity: Den her: Hry u stolečku podle vlastního výběru – Vymysli příběh ( kostky), město, jméno, zvíře, věc.Double, ubongo, pexetrio, máme radi Česko, activity, hra kufr a další hry dle výběru.

Odpoledne: Tichánková, Holeňová

Aktivity: Hry- Čáp ztratil čepičku, Skákácí panák, Hutututu, Chodí pešek okolo, Dotýkaná – Popis hry: Hráči se pohybují po místnosti a vedoucí hry jim zadává pokyny, např.: „Všechny děti se dotknou dřeva.“ Pak děti vyrazí a co nejrychleji se snaží dotknout něčeho ze dřeva. Molekule, hejbejte se.

9.7.2020

Dopoledne: Štachová. Mulletová

Aktivity: Seznámení s pohádkami : Názvy pohádek – děti můžou psát na papír nebo jen říkat, malování pohádkových bytostí – názvy pohádek, vyprávění pohádkového příběhu pomocí hry – Kostky, Zazpívání známe pohádkové písně například: Dělání, Mrazík, Kdyby se v komnatách.

Odpoledne: Zavadilová, Maturová

Aktivity:

10.7.2020

Dopoledne: Tichánková, Kraus

Aktivity: Volné hry v družině, malování fatry – navázání na odpolední opékání, skládání fatry (lego, dřívka) hry u stolečku – Ubongo, double,… Vycházka na střelnici v Lešné – chystání ohniště pro odpolední opékání, děti si najdou svůj klacek na špekáček.

Odpoledne: Huňková, Žnivová

Aktivity: Opékání na střelnici, zpívání táborových písní u ohňě, volné hry – skluzavka, hoňka. Diskotéka – hudba z mobilu.